Folkedans Danmarks styrelse



Formand for FD og formand for Administrationsudvalget
Jan Kirk Todsen, Sønderballevej 5, Genner, 6230 Rødekro
Tlf.: 2125 1820, E-mail: jan@folkedans.dk

Næstformand for FD og formand for B&U-udvalget
Mette Inge Baltsersen, Mølleparken 36, Vonsild, 6000 Kolding 
Tlf.: 2815 7304, E-mail: mette@folkedans.dk

Økonomiansvarlig
Bent Hansen, Kanderødvej 5, 4682 Tureby
Tlf.: 5614 2045, Mobiltlf.: 2213 6172, E-mail: bent@folkedans.dk


Styrelsesmedlem og formand for Danseudvalget
Brian Folke Johansen, Strædet 3, 3100 Hornbæk
Tlf.: 6070 9750
mail: brian@folkedans.dk

Styrelsessekretær
Inge Sølling, Bjerggården 18, 3. th., 2635 Ishøj
Tlf. 2763 1929, E-mail: inge@folkedans.dk


Mødereferent og formand for Dragtudvalget
Anna-Margrethe Jonsson, Dalenborgvej 9, Annisse, 3200 Helsinge
Tlf. 4871 2092, E-mail: anna-margrethe@folkedans.dk


Styrelsesmedlem og formand for PR-udvalget
Poul Erik Rasmussen, Lægårdsvej 5, 4653 Karise
Tlf.: 5671 0407, E-mail: poulerik@folkedans.dk